Classificació general Arxiu temps per volta
Pos. Dorsal Nombre Pos. Categoria Categoria Voltes Temps Volta Rapida Equip
1 6 ADRIA NOGUERA.CRISTOFER B   ELITE 18 02:00:01 12:06:01 am --                      
2 29 PEP GONZALEZ.FÈLIX MARTIN   ELITE 18 02:06:42 12:06:17 am --                      
3 41 MARIÀ NOVELLAS.ALFONS SAN   ELITE 17 02:04:54 12:06:52 am STARBIKE                
4 26 ENRIC BAU.JORDI COSTA      ELITE 17 02:07:03 12:06:27 am --                      
5 20 ABEL MORA.IVAN HIDALGO     ELITE 16 02:00:03 12:06:57 am --                      
6 16 JOSEP MOYA.JORDÀ CULLELL   ELITE 16 02:01:22 12:07:09 am --                      
7 27 ROGER GRAU.XAVI LUCEÑO     ELITE 16 02:02:11 12:07:02 am --                      
8 33 BERNAT COSTA.TONI PACIOS   ELITE 16 02:04:20 12:06:55 am --                      
9 8 MARC CLAPES             1 INDIV 16 02:05:31 12:06:49 am FLYTORUM.COM            
10 37 ANGEL MOLERO.JORDI GIRALT   ELITE 16 02:06:29 12:06:54 am BICIS TONI              
11 14 GERARD CAMPDELACREU.GERAR   ELITE 16 02:06:39 12:07:12 am --                      
12 4 RAMON CRESPI.XAVIER VILA 1 MA-40 16 02:06:49 12:07:35 am --                      
13 17 MARC CIRERA.JOSEP ITO      ELITE 15 02:02:53 12:07:18 am --                      
14 39 ALBERT ALIBES.BARTOMEU FO   ELITE 15 02:04:08 12:08:04 am C.E. SERRAGRANYADA 1    
15 7 JUDIT SANCHEZ.GERARD ALVA 2 MIXTA 15 02:05:09 12:06:51 am --                      
16 36 ALEIX BORRAS.AITOR CARBON 1 JUNIOR 15 02:05:21 12:07:56 am BICISPRINT 2            
17 11 ALEX RUIZ.TONI ALCANTARA 2 JUNIOR 15 02:05:27 12:07:42 am C.C. AMUNT 1            
18 13 LLUC CRUSELLAS.OT DONIGA 3 JUNIOR 15 02:05:36 12:07:22 am --                      
19 9 LIKI VIÑES.OSCAR DONIGA    ELITE 15 02:07:26 12:07:06 am --                      
20 3 ROSA Mª RIERA.JOSEP SAUS 2 MIXTA 15 02:07:39 12:07:46 am --                      
21 34 ROGER PARRES.ARNAU MARQUE 4 JUNIOR 14 02:00:05 12:07:47 am CLUB BTT OSONA 1        
22 31 OSCAR CARRASCO.XAVIER TAR   ELITE 14 02:01:01 12:08:06 am BTT CASESNOVES         
23 40 ALBERT PUIGORIOL.JORDI PL   ELITE 14 02:02:35 12:08:21 am C.E. SERRAGRANYADA 2    
24 12 PEDRO LADERO.FRANCISCO RU 2 MA-40 14 02:02:50 12:07:17 am --                      
25 25 J.A. ZAMBRANO M..J.A. ZAM   ELITE 14 02:04:03 12:08:05 am --                      
26 30 JORDI MARGENET.JACINT MAR   ELITE 14 02:04:38 12:07:44 am --                      
27 44 PAU PAGEROLS.JOAN COMAS  5 JUNIOR 14 02:05:15 12:07:59 am BTT OSONA 2             
28 24 TONI RUIZ.JORDI GUERRERO   ELITE 14 02:05:34 12:08:04 am ANEM PETATS             
29 23 XAVIER SERRA.FRANCESC MOL   ELITE 14 02:06:20 12:08:10 am DIEDRE                  
30 2 JOSEP VILA.JORDI ROVIRA  6 JUNIOR 14 02:06:36 12:07:53 am --                      
31 19 SERGI MARTINEZ.ALEIX VILA   ELITE 14 02:06:48 12:08:38 am --                      
32 38 SANDRA SANTANYES.TONI COS 3 MIXTA 14 02:08:06 12:07:57 am BICISPRINT MIX          
33 5 CANDIDO ANDREU.JOAN CAMAR   ELITE 14 02:08:31 12:07:41 am --                      
34 35 JORDI ALSINA.ENRIC SEBAST   ELITE 13 02:04:15 12:08:19 am ALZINA`S                
35 28 ELISABET ESCURSELL.ANNA L 7/1 JUN/FEM 13 02:07:18 12:09:06 am P.C. NICKY`S            
36 43 ARNAU CUCURULL          2 INDIV 12 02:02:09 12:08:00 am C.E. SERRAGRANYADA 3    
37 10 .MARCUS CESAR            3 INDIV 12 02:04:17 12:09:32 am --                      
38 18 GEMMA GRAELLS.JOAN JALENC 4 MIXTA 12 02:05:44 12:08:34 am --                      
39 42 ALEIX CAMPS.SERGI RODRIGU   ELITE 12 02:06:38 12:09:01 am --                      
40 21 AURELIO RODRIGUEZ.MIQUEL 1 MA-50 12 02:06:45 12:08:51 am --                      
41 22 JAUME CAPDEVILA.FERMI ALM   ELITE 12 02:08:02 12:09:31 am --                      
42 1 RICARD ROYO.XAVIER NOUVIL 2 MA-50 12 02:08:54 12:10:11 am --                      
43 15 LAURA RODRIGUEZ.LLUIS ROD 5 MIXTA 12 02:09:18 12:10:14 am LOS LUNEROS             
44 32 SARA GAY.PAULA PAREDES   8/2 JUN/FEM 11 02:05:29 12:10:37 am C.C. AMUNT 1            

RESISTÈNCIA 2011

La 5° edició de les 2 Hores de resistència amb BTT de les Masies de Roda, per l'equip Cristofer Bosque - Adrià Noguera (Tomàs Bellès Cannondale)

El club ciclista BTT Cases Noves ha organitzat aquest dissabte 24 de setembre la cinquena edició de les dues hores de resistència en BTT de les Masies de Roda, crida que va seduir a 88 corredors/es, agrupats en 44 equips.

A les 17.00 h es donava el tret de sortida. Per endavant, un circuit de 2,5 quilòmetres, força tècnic i la vegada molt ràpid, en perfectes condicions, amb una tarda plena de núvols, que finalment es va aguantar i la prova es va portar a terme amb absoluta normalitat. L'objectiu era donar el màxim de voltes al circuit.

Des de la primera volta l'equip del Tomàs Bellès Canondale es va escapar a un ritme impressionat augmentant la diferència en cada volta, tota una exhibició, la lluita es va concentrar per les altres places del pòdium que finalment varen ser per l'equip del Fasol format per en Fèlix Martínez - Pep González i en tercera posició l'equip de Star Bike de Alfons Sanchez - Marià Novellas.

Es va donar una bossa d'obsequis a tots el participants i premis als primers classificats de la categoria Elit, juniors, mixta, locals, màster 40 i màster-50, També va se present a la prova la model i actriu masienca Sandra Falgà, que va donar la sortida de la prova així també com a l'arribada i la posterior entrega de trofeus.

Els corredors van elogiar l'excel⋅lent marcat del circuit i la molt bona organització per part del Club BTT Cases Noves, així com també el cronometratge a temps real de la mà de Jaume Corominola i Pere Uya..

A part de la vessant purament competitiva, cal remarcar el nombrós públic que es va apropar al camp de futbol de les Masies de Roda, on també hi havia un estant de la mà de la botiga de bicicletes osonenca Xbikes que va presentar els models de 2012 de la marca NINER, inclòs bicicletes de test de les noves 29" perquè el públic que volgués les pogués provar.